Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Member Application (vuenxx)
1- Real name: Berkay
2- In-game nickname: vuenxx
3- Age: 15
4- Country & Nationality: Turkey, Sakarya
5- Languages: Turkish and English
6- How good is your English : I think good but can be very good.
7- USGN ID : 94885
8- USGN name: vuenxx
9- Social media accounts: fb.com/cs2dci.vuenxx
10- How long you've been a Kgb2d community forum member: 2 or 1 year. 
11- What do you do best in CS2D: I creating&editing lua. I created too many servers Big Grin
12- Have you ever moderated a CS2D server before? Yes, sure. 
13- What can you do beside moderating community CS2D servers: I will help players and i can write html. CS2D is alone like me.
14- Since when do you play CS2D: 2016.
15- More informations about you: I a normal Turkish guy. I can write lua but not very good Sad I just learning. 
16- Why you want to join the moderation team: I want to be clan member because i love this community.  I think my love is enough for this words ;d
17- Did you join any other clans/communities before: Yes.
18- How many hours you will be active in a day: I using my phone for internet connection. I will be online if i have internet Big Grin Like 2 3 or 4 5 hours per day.
19- What is your timezone: (GMT+3)
20- Do you have an invitation: Yeah.
21- If you have an invitation then who sent it: BcY..
22- (6x9)+6: 60
23- Did you read and accept the rules?  Yes, sure.
Reply
I see some misspelling in your application that sums up you have to work on the way to developing your English knowledge.
I do not care who you are right now, i care about who you gonna be in future. Be good, improve yourself.
The application has been accepted.
Reply
Merhaba, hoş geldin. Bu topluluk, CS2D'nin kendisinin de olduğu gibi çok ıssız. Belki bu ıssızlığı giderebiliriz fakat ben, o konu üzerinde -şimdilik- konuşmak istemiyorum. Sana birazcık "eski" kendimden bahsetmek istiyorum, aslında sadece sana değil; bu foruma girip de Türkçe bilen her kimse için. Tarih 2011'in sonları sanırsam (hatta şimdi us.de'deki ilk hesabıma baktım da, tam da 2011'in sonları: 05.09.11 tarihinde kayıt olmuşum), CS2D'ye başladım. Bilgisayarım o günümüz oyunlarını kaldırmayacak kadar kötü olabilirdi ama benim onun nimetlerini kullanamayacağım kadar kötü değildi. Özellikleri hakkında tek hatırladığım şey 768MB RAM'e sahip olmasıydı. Ama sanırsam daha çok manevi tarafı bastırıyor diyebiliriz; bana onu amcam vermişti ve o benim ilk mi ilk bilgisayarımdı, onunla artık her şeyi yapabilecektim. Oynayabildiğim oyunlar Half-Life, CS 1.5/1.6, GTA: Vice City, Half-Life 2, AoE, Worms, vb. falandı. Aslında, abim sağolsun, ondan iyi bir oyun kültürü kazandım diyebilirim. Bir de PS1'im vardı, tabii o uzun hikaye, boş verelim. Neyse bir gün CS2D'yi buldum, oynadım, sevdim ve sonra da us.de'yi keşfettim. O zamanlar ben 6. Sınıfa gidiyordum. Yabancı dilim (İngilizce) berbat. Sınav kağıdı önüme gelince diyorum "bune ya?", gibisinden. Abim falan beni çalıştırıyordu arada sırada, bir de arkadaşımın babası üniversitede İngilizce öğretmeniydi, bir kere o ders vermişti bana. Falan filan. Yani yabancı dilim "yerlerde" anlayacağın. Türkçem de iyi değil. Adeta sıfır. Ama benim Lua öğrenmem gerekiyordu. Youtube'da bir kaç CS2D mod videosu izlemiştim. Hepsi çok hoşuma gidiyordu ama Lua ile yapılabiliyordu. Dedim ben de Lua öğrenip, ben de böyle modlar yapacağım. Ama Lua nasıl öğrenecektim? İngilizce öğrenerek. İşte şuan ki ben, yabancı dilinin belki ancak %10'u okuldan almış birisi olarak, %70'ini us.de'den öğrendim. İnanılmaz değil mi? Değil. Şunu biliyorum ki; insanlar bir şeyi ancak gerçekten ihtiyaç ("istediklerinde" de diyebilirdik belki ama o kesinlikle farklı bir anlam taşırdı) duyduklarında, onu öğrenebilir. Ve ben gerçekten ihtiyaç duydum, duydum çünkü Lua öğrenmem gerekiyordu. Eskiden us.de'de insanların skinlerini çalıp, tekrar kendim paylaşırdım "like" kasmak için. Farklı hesaplar açıp, kendi dosyalarımı beğenirdim. Derken, o hesapların hepsi ban yedi. Sonra "shotguner" diye bir hesap açtım (şuan ki adı "Masea" tabii). Gerçekten kendi içeriklerimi üretmeye başladım, ve sonuç belli: "Super User". O statüyü kazanabileceğimi hiç düşünmüyordum bile.

Şuan sendeki İngilizce, Türkçe falan hepsi "eski" beni, bana hatırlatıyor. Sana yemin bile edebilirim eğitim sistemimiz bize hiçbir şey öğretmiyor, ezberletiyor. Çoğu ailelerimiz de aynı şekil, maalesef. "Yapacak bir şeyimiz yok demeyeceğim." Çünkü kesinlikle var. Bizim ilave olarak -herkesin 10 tık üstünde- daha fazla çalışmamız lazım. Ama en öncesi kendimize has bir amaç belirlememiz lazım ve ondan sonra da o amaç üzerinde doğru dürüst ilerlememiz. Kendini kurumlara (üniversiteler, liseler, ortaokullar, kurslar, vb.) bırakma, verme, onlar sana "gerçekten" bir şey öğretemez, sana öğreten şey hep sen -kendin- olacak. Kendini kimselere de bırakma. Kitap oku. Kitap okumak belki çok zor olabilir, ama n'apalım yani? Zorundayız okumaya. Okumak sadece kitap okumak da değil ha, her şeyi okumak, detayına kadar girmek.

Ben burada sadece Kgb2d adına da konuşmuyorum tabii, aynı zamanda Türkiye adına, ülkemiz adına. Bir gün, bizden 98 kat daha zengin olan ABD'yi geçmek -ya da tüm dünyadaki barışı sağlamak- adına, yorucu ama faydalı bir hayat geçirirsin -geçiririz- umarım.

Note: This comment was written in Turkish because I wanted this more intelligible for him.
Reply
Benim, bizler için böyle bir güzel yazıyı uğraşıp yazdığın için teşekkür ederim Masea. Biraz ben bahsedeyim kendimden; Bundan (hangi yıl olduğunu hatırlamasamda) 10 yıl önce Aydın'da yaşıyordum. Bir gün babam arayıp arkadaşından bilgisayar aldığını söylemişti. Bende sevinmiştim ve o gün baya bir sevinçle bekledim babamı. Geldiğinde hayallerime kavuşmuştum artık. Bilgisayarda sadece GTA VICE CITY oyunu vardı ve o günden sonra her gün başından kalkmıyordum. Bir gün babam vcd'ciden Counter Strike almış ve eve gelmişti. Babam onu kurmuştu ve oyunda bot yoktu. Tekrar aldığı yere gidip bot ekletip gelmişti. Abim, ben, ablam falan onu oynamaya başlamıştık. Oyunun içinde Half-Life diye oyun olduğunun farkına varıp onu her gece 12'de atraksiyon olsun diye oynardım ve kimseyi uyutmazdım.) Ben küçükken internetin ne olduğunu bilmiyordum. Hayatımda hiç modemli internetim olmadı (şuanda bile). Yıllar sonra Doğduğum yer olan Sakarya'ya taşındık. DVD'ciden babam GTA SA almıştı bende o gün çok sevinçli şekilde kurulumu beklemiştim. Sonuç neydi?; ekran kartım yetmediği için beyaz ekran veriyordu ve ağlamıştım. Yıllarca Counter Strike, Vice City, Max Payne gibi oyunlarla zaman geçirdim. 2015 - 2016 senelerinde telefon internetini bilgisayarla paylaşabildiğini öğrendim şans eseri. İnternete girdiğim anda sevinçliydim. Babam benim internet cafe'de çalışıyordu ve oradaki insanlar her gün Half-Life, 1.6 oynarlardı özenirdim. Google'a Counter Strike yazdım indirmek için. Karşıma CS2D.com geldi ve ne diye baktığımda o günden sonra hayatımı düzenleştireceğini bile düşünemediğim bir oyunu indirdim. İlk gün dust2 sunucularında oynadım ve o zamanlar baya oyuncu vardı. IRAN TOWN diye server'a girdim orada 100+ saat oynamışımdır. KGB2D Zombie sunucusunu keşfettim ve her gün o serverda oynuyordum. Sabah kalktığımda Zombie, akşam olunca Zombie. O sunucuda baya bir arkadaş edindim. Günler günleri kovalarken hiç bilmediğim İngilizce'yi orada az olsada öğrendim. Oyunda başka sunucularda olduğunu görüp girdim hepsine teker teker. Eski CS2D klasörümde 1000'i aşkın map, 500'e yakın tileset vardı. CS2D Türkiye diye bir forumu keşfettim ve oraya kayıt olmuştum. O güne kadar küfür bile etmiyordum bile. İnsanları tanıyınca milletin bana azdan azdan sövdüğünü fark ettim (evet kolsuzdum o zamanlar Big Grin) ki bende karşılık veriyordum. Gerisini biliyorsunuz ama bilmediklerinizi anlatayım. CS2D oyuncu kaybetmeye başladığı günler bende artık sıkılıyordum ve oyunu bırakma kararı aldım. Bu arada ilk bilgisayarımla vedalaşma günü bacadan onun içine su akıp yandığı gündü. 64 mb ekran kartlı bilgisayar almıştım. Facebook'ta gezerken bir arkadaş gördüm bir oyunda bir şey yapmış bende onu (ç)alıp başka yerde paylaşmıştım. Bu arkadaş bana çok kızıp bana saçma sapan şeyler yazmıştı. Olay "Discord gel lan" kelimesine kadar gitmiş ve ben sinirle oraya gitmiştim. Konuştum buyur diye ve karşı taraf 19 - 20 yaşlarında olduğunu anlayınca kas katı kesilmiştim. Özür diledim ondan. Bir şey paylaşmıştı ve içinde "Parkur yarışması Growtopia" tarzı şeyler yazıyordu. Dalga geçtim biraz bu nası oyun diye. O gün oyunu indirdim ve 1 yıl içinde ondan 20 kat daha güçlü olup hesabımı, eşyalarımı satıp yeni bir bilgisayar aldım. Hayal ettiğim oyunları oynayabiliyorum. Şuanda 9 liraya aldığım sarı renkte Mouse ve annemin üstüne basıp kırdığı 20 liralık klavyeyle geçiniyorum. Steam'ı BcY'den öğrendim. CS 1.6 onca sene benim zamanımı geçirdiği ve bana güzellikler yaşattığı için 18 liraya direkt aldım. Sonrası malum ve sevdiğim toplulukta bir üyeyim artık Smile Sizi, sizleri çok seviyorum. BcY'nin bana söylediği şeyleride çok severek uyguluyorum. Ruh ikizi bulmuş gibi bir insanla karşılaştım. Burada olmaktan ne kadar mutlu olduğumu belirtemem ama burayı, CS2D'yi çok seviyorum. Buraya kadar okuyan oldu mu bilmiyorum ama okuyan veya okumayan arkadaşlara da teşekkür ederim.

İyi günler.

Edit: BcY said you can use Turkish language. Thats why my words is Turkish.
Reply

Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Anthrax's Application Form Anthrax 3 275 10-07-2019, 01:34 PM
Last Post: Se7en
  siN's apply for Member xsiNx 15 2,903 05-11-2018, 03:13 AM
Last Post: BlackBuLL
  [Kgb2D] Marcell's Application marcell 1 624 12-07-2017, 05:52 PM
Last Post: BcY
  BrT's Application for Member BrT 5 1,132 07-07-2017, 09:35 PM
Last Post: Masea
  Application of Masea Masea 4 932 16-06-2017, 10:04 PM